Regulamin

Regulamin sklepu internetowego

Sklep internetowy Wydawnictwa elfickiego, dostępny pod adresem www.elfickie.pl, prowadzony jest przez firmę Wydawnictwo elfickie. Adres: ul. Fasolowa 21/8A 02-482 Warszawa. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 5252192817, Regon: 524214422.

Regulamin zakupów

1. Sklep internetowy Wydawnictwa elfickiego prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.elfickie.pl.

2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie www.elfickie.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych www.elfickie.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

4. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy faktury VAT.

5. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Inpost i firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy. Termin realizacji zamówienia to maksymalnie 3 dni robocze od zarejestrowania płatności. W przypadku złożenia zamówienia w trakcie okresu przedsprzedaży, termin realizacji zamówienia to maksymalnie 3 dni robocze od daty dostępności produktu określonej w opisie produktu.

6. Możliwe są następujące formy płatności:

o Przelewem. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru/usługi w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu środków na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.

o Przelewem elektronicznym, kartą płatniczą oraz za pomocą usługi BLIK. operatorem kart płatniczych jest PayU S.A., u. Grunwaldzka 186, 60-166 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań pod numerem KRS 0000274399, NIP 7792308495, Regon 300523444.

o Przelewem elektronicznym, kartą płatniczą. operatorem kart płatniczych jest PayPro S.A., ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.

7. Przy niektórych towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych (lub godzin) zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.

Sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się przez firmy współpracujące oraz firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej i pocztowej.

8. Produkty oraz usługi nie są objęte gwarancją.

9. W przypadku chęci zamówienia powyżej 5 sztuk towaru na jednym zamówieniu należy rozbić je na kilka zamówień (po maksymalnie 5 sztuk). Zamówienia powyżej 5 sztuk będą anulowane.

10. W przypadku wystąpienia wady zakupionego w Sklepie towaru Klient będący konsumentem ma prawo do reklamacji w oparciu o przepisy dotyczące rękojmi w kodeksie cywilnym.

11. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia wady towaru.

12. Klient będący konsumentem może w terminie 14 dni odstąpić od umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

13. Prawo do odstąpienia od umowy nie obejmuje towarów wykonanych na indywidualne zamówienie (np. posiadających autograf lub dedykację)

14. Bieg terminu dot. odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dostarczenia Produktu Klientowi będącemu konsumentem lub wskazanej przez niego osobie innej niż przewoźnik.

15. Konsument może odstąpić od Umowy, składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy. Do zachowania terminu odstąpienia od Umowy wystarczy wysłanie przez Konsumenta oświadczenia przed upływem tego terminu.

15. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu.

16. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych

17. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie internetowym Wydawnictwa elfickiego. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Shopping Cart